اگر خرید ناموفق داشته اید و یا پول از حساب شما کم شده ولی شارژ به شما نمایش داده نشده است از یکی از دو روش زیر اقدام نمایید :

1 - شماره پیگیری که سایت ما در هنگام خرید و قبل از ورود به درگاه بانک به شما نمایش داده شده است را بهمراه مقداری از اطلاعات خرید ( نوع شارژ ، تعداد ، ایمیل یا شماره تماس و تاریخ و ساعت خرید ) که در هنگام خرید وارد کرده اید را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید و یک آدرس ایمیل معتبر نیز بنویسید تا شارژ شما به ایمیلی که نوشته اید ارسال شود .

2 - اگر هیچکدام از اطلاعات بالا را ندارید و از طریق درگاه ملت خرید کرده بودید ابتدا با شماره بانک ملت یعنی (02127312731) که در سایت نیز موجود است تماس بگیرید که به شما یک شماره پیگیری 11 رفمی می دهند این شماره پیگیری را از همین بخش تماس با ما برای ما ارسال کنید تا شارژ مذکور به ایمیلی که در همین بخش ثبت کرده اید ارسال گردد .
ولی اگر از درگاه بانک پارسیان خرید کرده بودید و اطلاعات بند 1 را ندارید فقط 4 رقم آخر کارتی که با آن خرید انجام داده اید را بهمراه مبلغ و نویع و تعداد شارژی که سفارش داده بودید را بفرستید تا شارژ شما برایتان ارسال گردد

نکته 1 : اگر در ابتدای ایمیل شما www. ندارد به ابتدای ایمیل خود اضافه نکنید زیرا شارژ ها ممکن است به دست شما نرسد .
نکته 2 : همیشه در هنگام خرید ایمیل و شماره تماس خود را در بخش مربوطه وارد نمایید و یا تیک مرا بخاطر بسپار را بزنید تا برای همیشه در آن بخش ذخیره شود .
نکته 3 : پس از ارسال پیام عجله نکنید و صبور باشید و منتظر باشید تا هنگامی که به ایمیل شما برسیم پاسخ شما را ارسال خواهیم کرد .

لطفا دقت نمایید ، اگر خرید انجام داده اید و شارژ را دریافت نکرده اید 30 دقیقه یا 1 ساعت صبر کنید معمولا بانک بعد از این مدت پول را به حسابتان برگشت می دهد ، اگر پس از گذشت این مدت زمان پول به حسابتان برنگشت آنگاه طبق روش های بالا فرم زیر را پر کنید و ارسال نمایید تا رسیدگی شود . لطفا صبور باشید .

 

 

شماره تماس سریع : 09165329750
 

پست الکترونیک : info@sharjfa.com

شماره تماس : 06142541475

آدرس: خوزستان - دزفول - خیابان شورا نبش خیابان دهقان پلاک 11

 

نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل (برای اینکه بتوانیم با شما تماس بگیریم - اختیاری)
شهر(اختیاری):
تلفن تماس (اختیاری):
متن پیام: